Płaszcz przejściowy – idealny na wiosnę i jesień

Moda jest nieodłączną częścią naszego życia. Ma to zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na kulturę. Moda przyczynia się do zmiany sposobu myślenia, działania i odczuwania ludzi. Ludzie mają różne gusta, jeśli chodzi o modę, i stworzyli różne ubrania na przestrzeni dziejów. Moda damska zmieniła się drastycznie w czasie wraz z postępem technologicznym. Kobiety noszą ubrania od tysięcy lat, a moda odgrywa ogromną rolę we wpływaniu na sposób, w jaki się ubieramy. 

Moda damska – jak zmieniała się na przestrzeni lat?

Wynalezienie odzieży nie nastąpiło z dnia na dzień. Dawniej kobiety nosiły ubrania tak, aby zakrywały jak najwięcej ciała. Ubrania damskie były zwykle tworzone z powodów praktycznych, a nie estetycznych. Na przykład kobiety w XVI wieku nosiły długie spódnice, aby zakrywać stopy podczas chodzenia. Nosiły również ciężkie obuwie, które miało za zadanie zakrywać kostki. Te fasony zostały zaprojektowane ze względów praktycznych – ochrony ciała kobiety podczas wykonywania codziennych czynności. Z biegiem czasu, wraz z postępem społeczeństwa, ubrania stawały się coraz bardziej ozdobne. Kiedy kobiety zaczęły zyskiwać większą władzę społeczną w XIX wieku, zaczęły przyjmować nowy styl, który stał się piękny. Po raz pierwszy w historii moda stała się formą sztuki. Projektanci i rzemieślnicy, którzy tworzyli nowe mody, mieli teraz talent do tworzenia piękna. Modelki, które modelowały te nowe ubrania, również stały się sławne. Teraz kobiety mogły pochwalić się własnym wyczuciem stylu, przyjmując nowe trendy w modzie lub wracając do starych z dzieciństwa. Moda miała teraz cel: przyczyniała się do szczęścia społeczeństwa, pozwalając ludziom wyrażać się poprzez ubrania. Moda jest z natury dynamiczna i szybko zmienia się z dekady na dekadę. W XX wieku moda damska stała się szczególnie popularna w Ameryce, Wielkiej Brytanii i Niemczech, kiedy gwiazdy filmowe, takie jak Jean Harlow, wprowadziły ją do mas dzięki filmom takim jak: „Seksowny Paryż”. Kobiety nie musiały już tworzyć dla siebie modnych stylizacji, zrobiły to za nich popularne stylistki. 

Idealny płaszcz przejściowy damski

Uzupełniając elegancki styl, warto połączyć aktualne trendy z ponadczasową klasyką. Dzięki temu masz pewność, że gotowa stylizacja jest w pełni zgodna z formalnym dress code’em, a przy tym wygląda bardzo stylowo. Jeśli chcesz nosić płaszcz w formalnym stylu, pamiętaj o odpowiednim kroju. Na przykład możesz użyć eleganckiej sukienki Como. To trochę jak marynarka ze spódnicą, więc całość prezentuje się bardzo szykownie. Tkanina sukienki jest przewiewna i odporna na gniecenie. Dzięki temu będziesz wyglądać świetnie przez cały dzień. Dla podkreślenia formalności stroju można zrezygnować z paska. Możesz połączyć płaszcz przejściowy damski z T-shirtem, dżinsami i tenisówkami, aby uzyskać idealny codzienny wygląd. Płaszcz świetnie sprawdzi się również do pracy – można go nosić do ołówkowej spódnicy i koszuli. W bardzo formalnych stylizacjach zamiast jasnego beżowego płaszcza postaw na klasyczny płaszcz w ciemnych kolorach.

Noś płaszcz, który uzupełnia twój strój

Trencz to okrycie wierzchnie, które sprawdzi się zawsze, niezależnie od typu sylwetki, wieku i stylu ubioru. Wiosenne trencze świetnie nadają się do pracy, można je łączyć zarówno z wieczorowymi sukienkami, jak i typowo casualowymi stylizacjami, a do tego kroju można założyć nawet część odzieży sportowej. Trencz jest bardzo popularny, a jego ponadczasowy krój robi pozytywne wrażenie niezależnie od panującej mody. Jednak proste płaszcze nie pasują do rozkloszowanych spódnic i spódnic. Nosząc ten krój na wiosnę, poszukaj płaszcza z szerszym dołem – odpowiednie będą płaszcze w kształcie litery A i pelerynki. Ich rozkloszowany krój nie będzie kolidował z szerokimi spódnicami, dzięki czemu strój zachowa swój styl, dodatkowo taki płaszcz pomoże optycznie wysmuklić sylwetkę.

Jednak proste płaszcze nie pasują do rozkloszowanych spódnic i spódnic. Nosząc ten krój na wiosnę, poszukaj płaszcza z szerszym dołem – odpowiednie będą płaszcze w kształcie litery A i pelerynki. Ich rozkloszowany krój nie będzie kolidował z szerokimi spódnicami, dzięki czemu strój zachowa swój styl, dodatkowo taki płaszcz pomoże optycznie wysmuklić sylwetkę.